policja biała podlaska
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Kradł perfumy i sprzedawał je na portalu społecznościowym

Za usiłowanie oraz kradzież perfum odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Sprawca „działał” w drogeriach na terenie miasta.  Skradziony towar oferował m.in. za pomocą portalu społecznościowego. Jego wartość oszacowana została na kwotę ponad 3 tys. zł. 26-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy.  Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, realizując posiadane informacje ustalili, że 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o kradzież perfum z drogerii znajdujących się na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku, a skradziony towar oferowany był m.in. na portalu społecznościowym.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje.  Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3 tys. zł. Łupem sprawcy padały w większości markowe perfumy. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili bowiem, że grudniu ubiegłego roku na terenie jednej z drogerii sprawca usiłował ukraść perfumy. Tego dnia został zauważony przez jedną z pracownic, która próbowała go zatrzymać. Wówczas odrzucił skradzione mienie uciekając ze sklepu.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.