Kradł benzynę z plantacji borówek
Kronika policyjna Rokitno

Kradł benzynę z plantacji borówek

Zarzuty usłyszał wczoraj 17-letni mieszkaniec gm. Rokitno. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież benzyny z terenu plantacji borówki amerykańskiej. Przez kilka miesięcy sprawca skradł około 130 litrów paliwa. Teraz o dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim ustalili, że 17-letni mieszkaniec gm. Rokitno podejrzewany jest o kradzież benzyny ze zbiornika agregatu nawadniającego plantację borówki amerykańskiej. Do kradzieży dochodzić miało na terenie gm. Rokitno już od połowy czerwca br., a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. Łupem sprawcy padło łącznie 130 litrów paliwa. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje, dotarli również do pokrzywdzonego.

Z informacji mężczyzny wynikało, że początkowo sądził, iż agregat uległ awarii, stąd zwiększone zużycie benzyny. Jednak zmienił zdanie kiedy paliwo zaczęło „ginąć” również ze zbiornika zapasowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podejrzany o kradzież 17-latek wcześniej pracował dorywczo na plantacji. Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez nastolatka ujawnili tam plastykowe pojemniki, które pokrzywdzony rozpoznał jako swoją własność. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży  oszacowana została na kwotę ponad 700 złotych.

Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.