Kradł alkohol i sprzęt budowlany

Kradł alkohol i sprzęt budowlany

Idźcie i siejcie ;)

Zarzuty kradzieży usłyszał wczoraj 37-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież kilkunastu butelek wysokoprocentowego alkoholu oraz stolik będący ekspozycją jednego z bialskich sklepów. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kradzieży kilkunastu butelek wysokoprocentowego alkoholu z jednego z bialskich sklepów oraz stolik będący ekspozycją innego obiektu handlowego. Do zdarzeń doszło w okresie od początku kwietnia do maja br. W trakcie prowadzonych działań policjanci potwierdzili posiadane informacje.Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 850 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zdążył sprzedać już skradziony alkohol, natomiast stolik wystawił do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania poza skradzionym stolikiem policjanci ujawnili dodatkowo m.in. narzędzia i materiały budowlane, gdzie istniało duże prawdopodobieństwo, że również pochodzą z czynu zabronionego. Całe mienia zabezpieczono.

Realizując czynności w sprawie funkcjonariusze potwierdzili pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna będąc zatrudniony w firmie budowlanej podczas wykonywanych na budowach prac dokonywał też kradzieży. Do tych zdarzeń doszło w okresie 2019-2020 r., a straty oszacowane zostały na kwotę 550 zł.

Wczoraj 37-latek usłyszał zarzuty. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał będzie również za popełnione wykroczenia, gdyż mundurowi zabezpieczyli w należącej do 37-latka piwnicy dodatkowo sprzęt sportowy pochodzący z kradzieży.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

KMP Biała PodlaskaPolicja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.