policja biała podlaska

Kradł alkohol i perfumy

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych. Łupem „amatora cudzego mienia” padł markowy alkohol i perfumy. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 6 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

W minioną środę dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o ujęciu na terenie sklepu mężczyzny podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna nie miał przy sobie produktów pochodzących ze sklepu, bo jak przyznał odłożył je gdy zauważył, że jest obserwowany przez pracowników. Został on jednak rozpoznany przez pracowników sklepu jako sprawca kradzieży do jakiej doszło kilka dni wcześniej na terenie innej placówki.

55-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie 55-latka.

Mężczyzna podejrzany jest bowiem o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych. Do zdarzeń doszło w okresie od października do drugiej połowy grudnia ubiegłego roku na terenie bialskich marketów. Łupem sprawcy padły między innymi markowe alkohole i perfumy, a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 6 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że zmusiła go do tego trudna sytuacja. 55-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.