Koparko-ładowarka, promile i zakaz
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Koparko-ładowarka, promile i zakaz

Za kierowanie  pojazdem pomimo orzeczonego zakazu i jazdę „na podwójnym gazie” odpowie 34-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie kierował koparko-ładowarką, a na widok policjantów próbował ukryć się w sklepie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11:00 w miejscowości Zasiadki. Policjanci komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim wezwani zostali na interwencję. Jednym z uczestników zgłoszenia był 34-latek z gm. Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna odjechał jednak z miejsca przed przyjazdem mundurowych.  

Policjanci napotkali go w trakcie dojazdu do miejsca jego zamieszkania. Kiedy funkcjonariusze zauważyli koparko-ładowarkę, którą podróżował mężczyzna dali wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zatrzymał się, jednak chcąc „uniknąć” rozmowy z mundurowymi wbiegł do znajdującego się nieopodal sklepu.

Policjanci natychmiast zatrzymali uciekiniera. Od razu wyczuli też od niego alkohol. Badanie potwierdziło, że 34-latek jest pijany. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz za swe czyny 34-latek odpowie przed sądem. Grozi za nie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.