Kontrole na targowiskach miejskich w Białej Podlaskiej

Kontrole na targowiskach miejskich w Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

Ponad 8,6 tys. paczek papierosów to bilans ostatnich kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na targowiskach w Białej Podlaskiej. Działania prowadzone były przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola.

19 maja 2022 r. funkcjonariusze Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi. Kontrole objęły targowiska miejskie w Białej Podlaskiej.

W czynnościach uczestniczyli też funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. A także dwa psy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej – Vigo i Mezzo – przeszkolone do wyrywania wyrobów tytoniowych.

Służbowe czworonogi jak zwykle spisały się na medal. Psy zaznaczyły jeden z opuszczonych stoisk. Jak się okazało, nie było ono całkiem puste. W środku znajdował się „magazyn” nielegalnego towaru.  Funkcjonariusze znaleźli w nim ponad 8,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Na innym stoisku handlowym, na którym 55-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej sprzedawała odzież, mundurowi trafili na papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Mając uzasadnione podejrzenie, że kobieta może też przechowywać nielegalny towar w domu, również tam przeprowadzili czynności kontrolne. Łącznie w miejscu zamieszkania kobiety oraz na jej stoisku handlowym funkcjonariusze zabezpieczyli 987 paczek papierosów różnych marek oraz 16 l alkoholu.

Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.