Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Kontrabanda we Fiacie

Ponad 3 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili wczoraj policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Przewoził je w bagażniku i na tylnej kanapie fiata, 48-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Za przestępstwo to zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 22:00 policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim na ul. Kościuszki zauważyli samochód marki Fiat. Siedzący za kierownicą mężczyzna na widok radiowozu przyspieszył. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Kierujący autem 48-letni mieszkaniec Lublina w bagażniku oraz na tylnej kanapie przewoził kontrabandę. Policjanci ujawnili ponad 3 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast 48 latek trafił do policyjnego aresztu. Gdyby papierosy trafiły na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 84 tys. zł. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kontrabanda we Fiacie

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.