Kontrabanda w wynajmowanym garażu
Kronika policyjna Terespol

Kontrabanda w wynajmowanym garażu

Niemal 650 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu. Kontrabanda znajdowała się w garażu wynajmowanym przez 39-letnią obywatelkę Białorusi. To już kolejna akcja policjantów i  funkcjonariuszy Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Sukcesem zakończyła się kolejna wspólna akcja bialskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że 39-letnia obywatelka Białorusi w wynajętym garażu na terenie Terespola przechowuje towar bezakcyzowy.

W trakcie prowadzonych działań policjanci potwierdzili tę informację. Podczas przeszukania garażu ujawnili niemal 650 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 11 tys. zł.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

Kontrabanda w wynajmowanym garażu

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.