Kontrabanda w samochodzie
Kronika służb Zalesie

Kontrabanda w samochodzie

Policjanci z komisariatu w Terespolu zabezpieczyli ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Horbów-Kolonia. Nielegalny towar przewoził 27-letni mieszkaniec Siedlec. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 18 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Terespolu realizując posiadane informacje zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Trafic. Do zdarzenia doszło na trasie DK-2 w miejscowości Horbów-Kolonia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący renaultem mężczyzna, przewozić może kontrabandę. Informacje funkcjuszy potwierdziły się. We wnętrzu auta ujawnili 1070 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast przewożący go 27-letni mieszkaniec Siedlec zatrzymany został do wyjaśnienia. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 18 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.