Kontrabanda w bagażniku BMW
Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Kontrabanda w bagażniku BMW

Kontrabanda w bagażniku BMW. Ponad 1100 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na rynek. Wspólne działania policjantów z Białej Podlaskiej i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziły do zatrzymania samochodu osobowego marki BMW, którym podróżował mieszkaniec gminy Sarnaki. W bagażniku samochodu policjanci znaleźli kontrabandę.

Wczoraj bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że krajową „dwójką” na trasie Terespol – Warszawa będzie poruszał się samochód osobowy marki BMX X5, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci z Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej późnym popołudniem rozpoczęli obserwację przypuszczalnej trasy przejazdu samochodu. Pozwoliła ona na zatrzymanie samochodu osobowego marki BMW, do którego doszło w miejscowości Rogoźniczka.

Okazało się, że samochodem podróżuje 47-latek z terenu gminy Sarnaki. Przeszukanie auta potwierdziło przypuszczenia policjantów. W bagażniku samochodu ujawnili 1110 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 19 tys. zł.

Jeszcze wczoraj 47-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno – skarbowych, do popełnienia którego przyznał się. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

To już kolejna wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.