w schowkach maszyn rolniczych

Kontrabanda ukryta w schowkach maszyn rolniczych

Idźcie i siejcie ;)

Ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Kontrabanda ukryta była w schowkach maszyn rolniczych na terenie posesji należącej do 35-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 16 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej, sprawdzając posiadane informacje, weszli na teren posesji należącej do  35-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przechowywać tam może znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Posiadane informacje potwierdziły się.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 900 paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w schowkach maszyn rolniczych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 16.000 złotych.

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie ośmiu tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy

BSP

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.