Kontrabanda u dwóch 63-latków z gminy Terespol
Kronika policyjna Terespol

Kontrabanda u dwóch 63-latków z gminy Terespol

Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu. To już kolejna akcja policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez akcyzy. Zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy gminy Terespol w wieku 63 lat.

   Zakończyła się kolejna wspólna akcja policjantów terespolskiego komisariatu zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy Krajowej Administracji  Skarbowej w Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych działań ujawnili ponad 3 tys. paczek papierosów bez akcyzy.

   Do obu realizacji doszło wczoraj na terenie działania Komisariatu Policji w Terespolu. Po godz. 12:00 na drodze krajowej w miejscowości Kobylany funkcjonariusze zatrzymali kierującego Citroenem 63-latka. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna przewozić może kontrabandę. Informacje potwierdziły się. W samochodzie ujawniono niemal 1 000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania mężczyzny. Tam także zabezpieczyli kontrabandę. Nielegalny towar został zabezpieczony natomiast 63- letni mieszkaniec gminy Terespol usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 16 tys. złotych.

   Tego samego dnia funkcjonariusze weszli na teren posesji zajmowanej również przez 63-letniego mieszkańca gminy Terespol. Tu w trakcie przeszukania budynku gospodarczego ujawnili niemal 1800 paczek papierosów bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tych przypadkach ponad 52 tys. zł.

   To już kolejna wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.