Kolizja na DK-2 w Worońcu
Kronika służb

Kolizja na DK-2 w Worońcu

Kolizja na DK-2 w Worońcu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej DK-2 w miejscowości Woroniec. Kierujący samochodem osobowym marki BMW, 46-letni obywatel Białorusi, zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały 4 osoby. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Kierowca BMW stracił uprawnienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, po godz. 7:00 rano, na drodze krajowej K-2,  w miejscowości Woroniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 46-letni obywatel Białorusi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym.  W wyniku wypadku ciężarówka zjechała do rowu i wywróciła się.

Tirem,  kierował 30-letni mieszkaniec  gm. Piszczac. Aby wydobyć go z uszkodzonego auta niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu. Ciężarówka przewoziła węgiel, który w czasie zdarzenia częściowo rozsypał się na drogę krajową.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały 4 osoby, kierowca tira oraz pasażerowie samochodu osobowego, w tym dwoje dzieci. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne, a zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

W miejscu zdarzenia droga zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez mundurowych objazdami.

W związku z realnym zagrożeniem, jakie 46-latek stworzył innym uczestnikom ruchu drogowego,  zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.