Oliwki Rogoźnickiej
Kultura Z Białej Podlaskiej

Kolekcja Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach wzbogaciła się o pracę Oliwki Rogoźnickiej

Praca graficzna dziewięcioletniej Oliwki Rogoźnickiej, uczestniczki zajęć graficznych w Multicentrum została włączona do zaszczytnej Kolekcji Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach za rok 2017 i otrzymała honorowy certyfikat potwierdzający to wydarzenie.

Tworzona od 2006 roku przy Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach Kolekcja Sztuki Dziecka jest unikalnym zbiorem dziecięcej twórczości, zawierającym rysunki, grafiki, prace malarskie i przestrzenne dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Kolekcję można oglądać w wielu instytucjach, miastach w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju. Wyboru prac do kolekcji dokonuje specjalnie powoływana Rada Artystyczna. Dziecięce prace oceniają wybitni artyści, profesorowie i nauczyciele szkół artystycznych. Wychowanka Multicentrum jest laureatką nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach – „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna 2017 “. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

To nie pierwszy sukces Oliwki. Wychowanka Multicentrum brała już udział z sukcesem w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży “ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” – TORUŃ 2015 oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polska, moja Ojczyzna 2017” zorganizowanego przez tygodnik wSIECI.

 

Źródło: multicentrum.mbp.org.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.