Kolejny rekord życiowy Izy

Idźcie i siejcie ;)

Izabela Paszkiewicz z rekordem życiowym podczas Pucharu Europy! W sobotę, 5 czerwca, w Birmingham rozegrano Puchar Europy w biegu na 10 000 metrów.

Wśród mężczyzn wygrał Francuz Morhad Amdouni – 27:23,39, przed Belgiem Bashirem Abdim – 27:24,41 i Hiszpanem Carlosem Mayo – 27:25.00. W Birmingham wystartował też Krystian Zalewski, który był 28. z czasem 29:11,48. Wśród pań dominowały Brytyjki, których w pierwszej piątce było aż cztery. Najszybsza była Eilish McColgan – 31:19,21, przed reprezentującą Izrael Selamawit Teferi – 31:19,35 oraz Jessicą Judd – 31:20,84 i Verity Ockenden – 31:43,57.

Z bardzo dobrej strony w zawodach zaprezentowała się Izabela Paszkiewicz. Podopieczna Marka Jakubowskiego zajęła 11. miejsce i poprawiła w Wielkiej Brytanii rekord życiowy. Z czasem 32:44.01 przesunęła się też na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych. Nasze biegaczki (Andżelika Mach – 33:26,51, Anna Bańkowska – 34:14,96 oraz Iwona Bernadelli – 34:49,77) zdobyły brązowy medal drużynowo. Wielkie gratulacje!
Przypominamy, że Iza ma minimum olimpijskie w maratonie, jednak dopiero czwarty czas w krajowej czołówce, a do Tokio pojadą 3 zawodniczki. Natomiast minimum na 10 000 m zostało ustalone na 31:25,00. Trzymajmy kciuki za Izę!