Kolejny Białorusin z papierosową kontrabandą
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Kolejny Białorusin z papierosową kontrabandą

Prawie 1600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki współpracy bialskich policjantów z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Białej Podlaskiej. Nielegalne wyroby tytoniowe w osobowym Fiacie przewoził 31-letni obywatel Białorusi. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 27.000 złotych.

  Wczoraj bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że po Białej Podlaskiej będzie poruszał się samochód osobowy marki Fiat, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

  Policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Białej Podlaskiej rozpoczęli obserwację przypuszczalnej trasy przejazdu pojazdu. Pozwoliła ona na zatrzymanie wytypowanego auta w rejonie jednego z bialskich supermarketów.

  Okazało się, że samochodem podróżuje 31-letni obywatel Białorusi. Przeszukanie pojazdu potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy.

  W bagażniku samochodu ujawnili oni 1580 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 27.500 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na wykonanie czynności procesowych z jego udziałem. Grozi mu wysoka grzywna.

 

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.