Kolejny alkohol od KAS na walkę z pandemią

Kolejny alkohol od KAS na walkę z pandemią

Idźcie i siejcie ;)

Aż 4 tys. litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Służbę Celno-Skarbową trafiło do Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Alkohol – pochodzący ze zlikwidowanych przez KAS nielegalnych rozlewni – posłuży jako środek do dezynfekcji. W sumie, od początku walki z COVID-19, lubelska KAS przekazała różnym podmiotom już 15 tys. litrów alkoholu etylowego, a kolejne 2 tys. litrów dotrze do potrzebujących w najbliższych dniach.

Krajowa Administracja Skarbowa w całym kraju czynnie włącza się w walkę z pandemią. Jednym ze sposobów jest możliwość przekazywania na cele dezynfekcyjne zatrzymanego alkoholu. To alkohol pochodzący zarówno z udaremnionych prób przemytu, jak też z kontroli realizowanych na terenie kraju.

25 czerwca 2020 r. olbrzymią partię – aż 3998 litrów spirytusu zatrzymanego na terenie województwa lubelskiego. Służba Celno-Skarbowa przekazała na potrzeby Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. To największe jednorazowe przekazanie alkoholu do celów dezynfekcyjnych przez lubelską KAS od początku pandemii koronawirusa. Ale nie jedyne w ostatnich dniach.

Dzień wcześniej, 24 czerwca 2020 r., 300 litrów spirytusu trafiło do  Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. To kolejna już partia alkoholu dla tego szpitala.

W sumie w województwie lubelskim z tej formy pomocy skorzystało dotychczas już kilkadziesiąt podmiotów, w tym szpitale, stacje pogotowia, sanepid, policja czy wojsko. W najbliższych dniach do wyznaczonych przez sanepid jednostek dotrze jeszcze 2 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu na cele dezynfekcyjne.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.