Kolejne zdarzenie z udziałem pieszego

Kolejne zdarzenie z udziałem pieszego

Podzielcie się informacją

Na ulicy Parkowej w Białej Podlaskiej kierujący fiatem 56-latek potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. Z ustaleń mundurowych wynika, że 83-latka weszła pod nadjeżdżające auto w miejscu niedozwolonym. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16:30 na ulicy Parkowej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 83-letnia piesza przechodząc w miejscu niedozwolonym weszła pod nadjeżdżającego fiata. Autem kierował 56-letni mieszkaniec miasta. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku zdarzenia 83-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Zimowa aura, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Pamiętajmy również, że piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo, że w porę zostaniemy zauważeni.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.