policja biała podlaska

Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz gotówkę. W lokalu, w którym jak wynikało ustaleń prowadzono gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21-letni pracownik lokalu.

W miniony poniedziałek policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy weszli do wytypowanego lokalu na terenie miasta, funkcjonującego jako kafejka internetowa. Na miejscu potwierdzili, że prowadzono tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas wspólnych działań z policjantami zwalczającymi przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej zabezpieczono cztery jednostki centralne komputerów, telefony oraz znajdująca się w lokalu gotówka. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec gminy Rokitno, pracownik lokalu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.