Kolejne samochody zatrzymane białoruskim przemytnikom
Izba Administracji Skarbowej Sławatycze

Kolejne samochody zatrzymane białoruskim przemytnikom

Osoby przemycające wyroby akcyzowe narażają się nie tylko na przepadek kontrabandy i wysoką grzywnę, ale także utratę pojazdu. Takie też kary spotkały „pseudoturystów” wjeżdżających na obszar UE przez graniczne przejście drogowe w Sławatyczach.

12 marca br. do odprawy celno-skarbowej zgłosił się 30-letni obywatel Białorusi. Kierujący samochodem marki Opel Combo na białoruskich numerach rejestracyjnych zadeklarował przywóz wyrobów tytoniowych zgodnie z obowiązującymi normami. Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Sławatyczach nabrali jednak wątpliwości co do prawdziwości złożonej przez podróżnego deklaracji i po wstępnych oględzinach pojazdu skierowali go do szczegółowej kontroli. W trakcie rewizji odkryli, że w specjalnie przerobionych butlach – zbiornikach na gaz CNG ukryto papierosy „Mińsk” i „NZ” bez znaków polskiej akcyzy. Łącznie wydobyto z nich 1013 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 13,2 tys. zł.

Podejrzany przyznał się do próby przemytu, odmówił jednak złożenia wyjaśnień. Przystosowany do nielegalnego procederu pojazd został zajęty jako dowód w sprawie karnej skarbowej.

Kolejny samochód osobowy został zajęty przez funkcjonariuszy ze Sławatycz 15 marca br. Tego dnia, w trakcie szczegółowej rewizji sedana Hyundai Lantra na białoruskich numerach rejestracyjnych, ujawnili oni 3068 paczek „trefnych” papierosów. Zostały one ukryte w schowkach, w przerobionej podłodze auta. Wartość rynkowa wykrytej kontrabandy wyniosła około 39,9 tys. zł.

Do własności nielegalnego towaru przyznał się 19-letni obywatel Białorusi, który również odmówił złożenia wyjaśnień.

Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy – Delegatura w Białej Podlaskiej.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.