Kolejne przypadki nielegalnych wyłączników tachografów w macedońskich pojazdach

Kolejne przypadki nielegalnych wyłączników tachografów w macedońskich pojazdach

Podzielcie się informacją

Kolejne dwa wyłączniki tachografów wykryli inspektorzy transportu drogowego z WITD w Lublinie. Jak widać, wysokie kary pieniężne nie są wystarczające by odstraszyć nieuczciwych przewoźników.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy  o ujawnieniu w macedońskim ciągniku siodłowym wyłącznika tachografu. Chyba informacja ta nie trafiła do macedońskiej opinii publicznej, bo we wtorek 11 sierpnia br., podczas rutynowych działań na drodze krajowej nr 2 w powiecie bialskim, inspektorzy z WITD w Lublinie zatrzymali kolejne dwa macedońskie pojazdy. Intuicja kontrolera podpowiadała czego należy szukać i na które elementy zwracać uwagę.

Intuicja tym razem nie zawiodła. Po szczegółowych oględzinach w uprawnionym warsztacie tachografów potwierdzano, że i w tych pojazdach zastosowano nielegalny wyłącznik tachografu. Jednak, żeby nie było tak łatwo, to w każdym z pojazdów znacząco różnił się sposób obsługi wyłącznika.

W jednym przypadku wyłącznik uruchamiało się przykładając magnes w okolicy dźwigni hamulca ręcznego, a w drugim przypadku też za pomocą magnesu, ale przyłożonego w okolice zmodyfikowanego wyświetlacza radioodbiornika.

Całkiem innowacyjnie, zwłaszcza gdy porównamy z trzecią koncepcją o której pisaliśmy wcześniej:

Wyłącznik tachografu sterowany magnesem przykładanym do tapicerki

Jak widać wysoka kara pieniężną nie odstraszyła przewoźnika od nielegalnych praktyk. Teraz przewoźnik zapłaci łącznie 20.000 złotych kary a to i tak nie jedyne koszty, które będzie musiał pokryć.

ITD

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.