Kolejne "prawka" odebrane
Kronika policyjna

Kolejne “prawka” odebrane

Policjanci z bialskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi “z gazu”. Prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. W tym tygodniu ujawnili kolejnych kierowców, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów.
W środę kilka minut przed godziną 17:00 w miejscowości Drelów, na drodze wojewódzkiej W-813, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 51 km. Wykroczenie 40-letniego mieszkańca Chełma uwieczniło “oko” policyjnej kamery. Mężczyzna ukarany został punktami oraz mandatem karnym. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że się zagapił.
Tego samego dnia po godzinie 20:00 w miejscowości Rogoźniczka, na trasie DK-2, nieoznakowanego policyjnego Opla wyprzedził kierowca Renaulta. Będąc już w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 52km. Kiedy został zatrzymany przez mundurowych przyznał, że po prostu „nie widział radiowozu”. Za popełnione wykroczenie 30-letni mieszkaniec Lublina został ukarany mandatem i punktami karnymi. Obydwaj kierowcy stracili również uprawnienia na okres 3 miesięcy.
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.