Kolejna inicjatywa kulturalna w Terespolu
Edukacja Kultura Terespol Zaproszenia

Kolejna inicjatywa kulturalna w Terespolu

Kolejna inicjatywa kulturalna w Terespolu – każdy będzie mógł wziąć udział w filmie. Terespolskie Studio Filmowe otrzyma od MOK dofinansowanie na inicjatywę pn. ,,Fabuła przez pryzmat historii”.

Inicjatywa jest częścią projektu Aktywni Mieszkańcy – Inspirujące Miasto, na które MOK otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 17 i 18 sierpnia w Prochowni Terespol o 16:00.

FABUŁA PRZEZ PRYZMAT HISTORII – Terespolskie Studio Filmowe, Wojciech Prokopiuk (koordynator). Celem inicjatywy jest zaktywizowanie i zaangażowanie mieszkańców Terespola do wzięcia udziału w tworzeniu krótkometrażowego fabularyzowanego filmu historycznego o działalności Armii Krajowej na terenie Terespola i okolic. W tym celu wynajęte zostaną stroje (mundury) wraz z wyposażeniem. Poprzez warsztaty historyczne, pisanie scenariusza i pracę przed kamerą nawiążą się nowe relacje i zacieśnią międzypokoleniowe więzy łączące ostatnie osoby pokolenia pamiętającego okres II wojny światowej z młodzieżą. W rezultacie powstanie krótkometrażowy film, który zostanie zaprezentowany publiczności podczas Święta Niepodległości.

Telefon – Wojtek Prokopiuk – 608 299 897

Kolejna inicjatywa kulturalna w Terespolu

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.