Kłusowali na Bugu
Janów Podlaski Kronika służb

Kłusowali na Bugu

Zarzut kłusownictwa rybackiego usłyszało w piątek dwóch mieszkańców gminy Terespol. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku kłusowania na rzecze Bug przez wspólny patrol policjanta z Janowa Podlaskiego i funkcjonariusza Straży Granicznej z Bohukał. Kłusownicy mieli przy sobie wędki, zestawy do połowu ryb metodą na tzw. „szarpaka” oraz nielegalnie złowionego suma.

W ubiegły piątek policjant Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim i funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Bohukałach, w trakcie wspólnego patrolu rejonu rzeki Bug w miejscowości Woroblin, zauważyli dwóch mężczyzn łowiących ryby.

Krótka obserwacja wędkarzy pozwoliła na ustalenie, że łowią oni ryby w sposób nielegalny, tj. metodą na tzw. „szarpaka”.  Gdy mężczyźni zauważyli, że są obserwowani, zaczęli oddalać się z miejsca. Zostali oni jednak  natychmiast zatrzymani.

Jak się okazało kłusownicy, będący mieszkańcami gminy Terespol w wieku 27 lat i 43 lata, mieli przy sobie wędki oraz ołowiane ciężarki i stalowe kotwice służące do nielegalnego połowu ryb metodą na tzw. „szarpaka”. Jeden z nich niósł w worku nielegalnie złowionego suma.

Jeszcze tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzut kłusownictwa rybackiego, do popełnienia którego przyznali się. Kłusownicy skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze      uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet grożących kar i środków  karnych policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 1.500 złotych.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.