Klasa A: KS Red Sielczyk – Dąb Dębowa Kłoda
Fotorelacja Sport Z Białej Podlaskiej

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek Klasa A 2019/2020, grupa: Biała Podlaska I a wraz z tym także i KS Red Sielczyk, który na inaugurację sezonu podejmował na własnym boisku drużynę Dąb Dębowa Kłoda.

Po wysokiej wygranej na zakończenie poprzedniego sezonu 8:2 – tak się bowiem złożyło, że sezon 2018/2019 kończył właśnie mecz z Dąb Dębowa Kłoda – , kibice a i pewnie zawodnicy ostrzyli sobie zęby na kolejny, obfitujący w bramki mecz. Gospodarze dość szybko uczynili zadość oczekiwaniom kibiców jak i własnym ambicjom, bowiem już w 8 minucie objęli prowadzenie – i trzeba było zaczekać do końca meczu, aby się przekonać, że była to jedyna bramka meczu, ale nie uprzedzajmy faktów.

Do końca I połowy wynik nie ulega zmianie. II połowa to ciągłe ataki gospodarzy obfitujące w strzały jednak nie przynoszące korzyści bramkowej a jedynie obijające boczną siatkę lub bramkarza gości. Na uwagę zasługuje tutaj postawa bramkarza z Dębowej Kłody, bowiem to dzięki niemu i jego licznych, skutecznych interwencji gospodarze nie zwiększali dorobku bramkowego. Goście jednak nie pozostawali dłużni. Wyprowadzili kilka bardzo groźnych kontrataków i – podobnie jak w przypadku gospodarzy – brak szczęścia nie pozwalał im zdobyć bramki. Końcowy wynik 1:0.

Mecz przebiegał dość sprawnie. Zawodnicy nie oszczędzali nóg rywali, jednak nie miało to charakteru złośliwości. Zdecydowana i rzetelna postawa głównego arbitra studziła gorące głowy. Tym bardziej, że niektórzy mogli się przekonać o fatalnych skutkach niezawiązanego buta a wówczas łatwo zwalić winę na rywala 😉