Kierowca tira doprowadził do wypadku i próbował uniknąć odpowiedzialności
Międzyrzec Podlaski Wypadki drogowe

Kierowca tira doprowadził do wypadku i próbował uniknąć odpowiedzialności

40-letni obywatel Rumunii podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego na krajowej 19 w miejscowości Rzeczyca. Kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z jadącym z przeciwka autem. Choć początkowo mężczyzna przedstawił inny przebieg zdarzenia policjanci ustalili szczegóły i zatrzymali 40-latka.

    Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 10:00 na krajowej 19-ce w miejscowości Rzeczyca. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo zderzył się z Citroenem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała 37-latka kierująca Citroenem. Ze wstępnych informacji jak też relacji  kierowcy ciężarówki wynikało, że Citroen zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia. Policjanci pracujący na miejscu zauważyli nieścisłości dotyczące wypadku. Dzięki zabezpieczonym śladom i zeznaniom świadka funkcjonariusze ustalili rzeczywisty przebieg zdarzenia.

    Z ustaleń mundurowych wynika, ze kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu oraz nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów.  By uniknąć najechania na jadące przed nim auto zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Citroenem. W chwili zdarzenia 40-letni kierowca tira był trzeźwy. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj doprowadzony został do Prokuratury. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

   Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych uczestników dróg.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.