policja biała podlaska

Kierował samochodem ze złamaną nogą

Podzielcie się informacją

Policjanci międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 38-letniego kierowcę opla podróżującego „na podwójnym gazie”. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, dodatkowo kierował samochodem ze złamaną nogą. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Informację o kierowcy mundurowi otrzymali od świadka zdarzenia. Dziękujemy za obywatelską postawę przypominając, że nietrzeźwi za kierownicą stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych uczestników dróg.

W piątek dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z informacji wynikało, że siedzący za kółkiem opla mężczyzna podróżuje prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i ze złamaną nogą. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Na ulicy Pocztowej mundurowi zauważyli odpowiadający opisowi samochód. Kierowca zatrzymany został do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że za kierownicą opla siedzi 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna poruszał się o kulach, gdyż jak oświadczył miał złamaną nogę.
Na miejscu mundurowi ustalili dodatkowo, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a auto którym podróżuje nie ma badań technicznych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Warto podkreślić, że informacje o nietrzeźwym mundurowi otrzymali od świadka zdarzenia. Dziękujemy za obywatelską postawę przypominając, że nietrzeźwi „za kółkiem” stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych na drodze.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.