policja biała podlaska

Kierował pod wpływem narkotyków

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. W jego aucie mundurowi ujawnili też zawiniątka z amfetaminą. 22-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na ul. Okopowej w Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierowcę audi, który na widok radiowozu znacznie zwolnił, po czym gwałtownie skręcił na znajdujący się nieopodal parking. Zachowanie kierowcy osobówki wzbudziło ich podejrzenia, postanowili więc skontrolować siedzącego za kółkiem mężczyznę. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna nie spożywał alkoholu, jednak gdy tylko zapytany został o zażycie środków odurzających zaczął się nerwowo zachowywać. Przeprowadzony na miejscu test potwierdził obecność w jego organizmie metamfetaminy. Od mężczyzny dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności, w samochodzie którym podróżował 22-latek  policjanci zabezpieczyli woreczek foliowy, a w nim zawiniątka z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że był przekonany, że zażyta substancja przestała już działać.

22-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie zarówno za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jak również za posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł.

KMP Biała PodlaskaPolicja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.