został rozpoznany jak sprawca kradzieży

Kiedy wychodził z komendy został rozpoznany jak sprawca kradzieży

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież karty bankomatowej oraz dokonanie nią transakcji odpowie 36-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W poniedziałek (22.06) mężczyzna trafił do bialskiej komendy w związku z kolizją spowodowaną tego dnia na jednej z ulic miasta. Wychodząc z komendy został rozpoznany  przez funkcjonariuszy zajmujących się sprawą kradzieży z włamaniem. 36-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan najechał na tył oczekującego na zielone światło autobusu miejskiego. Po tym osobówka odbiła się uszkadzając lewy bok pojazdu.

Za kierownicą autobusu siedział 55-letni mieszkaniec miasta. Badanie przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło, że w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Samochodem osobowym kierował natomiast 36-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu. Z uwagi na to, iż odmówił badania pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Wówczas okazało się, że nie jest to jedyny czyn na koncie 36-latka. Kiedy po wykonanych czynnościach wychodził z komendy rozpoznany został przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu jako sprawca zgłoszonej kilka dni wcześniej kradzieży karty bankomatowej i włamania na nią.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że „amator cudzego mienia” wykorzystał fakt, iż karta wysunęła się z kieszeni stojącego przed nim mężczyzny. Nie zwrócił jej jednak tylko ukrył i zapłacił nią za swoje zakupy. Po tym sprawca wyrzucił kartę na jednej z ulic miasta.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

został rozpoznany jak sprawca kradzieży

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.