KAS zatrzymała transport niebezpiecznych zabawek

KAS zatrzymała transport niebezpiecznych zabawek

Podzielcie się informacją

Kilkaset zabawek zatrzymała lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podczas kontroli kontenera z towarami z Chin. Badania laboratoryjne potwierdziły, że zabawki mogły stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Niebezpieczny towar został zniszczony.

340 szt. niebezpiecznych zabawek.

Zatrzymane zabawki to drewniane pchacze dla dzieci – 340 sztuk. Transport z Chin do Polski został skontrolowany przez funkcjonariuszy z Małaszewicz.

Wątpliwości wzbudziły oznaczenia towaru i niekompletna dokumentacja. Funkcjonariusze poinformowali inspekcję handlową, próbki zabawek trafiły do badań w Laboratorium Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie.

Badania laboratoryjne i zakaz dopuszczenia do obrotu.

Eksperci Laboratorium Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie stwierdzili, że dziecko podczas zabawy może połknąć niektóre elementy zabawek, co może stanowić ryzyko udławienia lub uduszenia.

Lubelski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Lublinie zakazał dopuszczenia niebezpiecznych zabawek do obrotu. Towar miał wrócić do chińskiego nadawcy albo zostać zniszczony. Importer zdecydował o jego zniszczeniu. Zniszczenie nadzorowała KAS.

KAS dba o bezpieczeństwo dzieci.

Zatrzymywane przez KAS zabawki okazywały się niejednokrotnie niebezpieczne w użytkowaniu lub szkodliwe dla zdrowia.

W 2021 r. dzięki KAS ponad 815 tys. sztuk takich zabawek nie trafiło do dzieci.

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.