KAS przekazała bialskiemu szpitalowi alkohol do dezynfekcji

KAS przekazała bialskiemu szpitalowi alkohol do dezynfekcji

Idźcie i siejcie ;)

Blisko 3 tys. litrów spirytusu przekazała lubelska Służba Celno-Skarbowa Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej. Pochodzący z udaremnionych przestępstw alkohol posłuży do celów dezynfekcyjnych.

Od wybuchu pandemii Krajowa Administracja Skarbowa ma możliwość przekazywania zarekwirowanego alkoholu na cele dezynfekcyjne. Jest to alkohol pochodzący zarówno z udaremnionych przemytów, jak też z nielegalnej działalności zlikwidowanej przez Służbę Celno-Skarbową na terenie kraju. Alkohol nie nadaje się do spożycia, ale sprawdza się jako środek do dezynfekcji, np. do odkażania powierzchni.
17 czerwca 2020 r. 2997 litrów wysokoprocentowego alkoholu etylowego przekazaliśmy Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej. Oficjalne przekazanie spirytusu odbyło się na terenie bialskiego szpitala. Udział w przekazaniu wzięli dyrektora tej placówki oraz kierownictwa Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.
To pierwsze tego typu przekazanie alkoholu dla szpitala w Białej Podlaskiej. I jak podkreśliło kierownictwo KAS – na pewno nie jedyne, jeżeli tylko będzie taka możliwość.
Dotychczas lubelska KAS na walkę z pandemią przekazała już prawie 11 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu kilkudziesięciu placówkom w naszym województwie. Za zgodą stacji sanitarno-epidemiologicznej trafiał głównie do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i innych jednostek medycznych.  Na potrzeby dezynfekcyjne otrzymywały go także inne służby mundurowe czynnie zaangażowane w walkę z pandemią, w tym lubelska policja i żandarmeria wojskowa.
W najbliższym czasie do kolejnych placówek medycznych trafi kolejne 6 tys. litrów alkoholu, z czego blisko 4 tys. litrów do Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Szpital Biała Podlaska i Krajowa Administracja Skarbowa.
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.