Festiwal Kultura bez Granic 2019

To już szesnasta edycja Festiwalu “Kultura bez Granic”, który odbywa się nieprzerwanie od 2004 roku. Organizatorami wydarzenia jest Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.

Celem festiwalu jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza. Festiwal jest także okazją do prezentacji dorobku lokalnych twórców ludowych, zarówno w dziedzinie rękodzieła, jak i promowania własnych zdolności i talentów. Co roku w celu uświetnienia imprezy obok lokalnych wykonawców prezentują się znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku na deskach sceny w Kobylanach wystąpi zespół PECTUS*, BOYS*, CLÖDIE, ZOUZY oraz JEDEN OSIEM L. Będziemy również gościć Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka” z Brześcia na Białorusi oraz grupę Hard Gock działającą przy Gminnym Centrum Kultury. Na zakończenie zaplanowana jest dyskoteka z DJ Fantomaszem.

W zeszłym roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. 2019 rok również jest rokiem szczególnym, ponieważ przed 30-stu laty miały miejsce pierwsze częściowo wolne wybory. W celu podkreślenia tego przełomowego momentu dla Polski, podczas festiwalu zaprezentowane zostanie widowisko multimedialne “Wolność jest w nas!”. Jest to niezwykle rozbudowany plenerowy spektakl przestrzenno-graficzny, którego celem jest zaprezentowanie drogi Polaków do wolności. Będzie to montaż słowno-muzyczny podkreślający, jak trudny
i długotrwały był proces odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Spektakl przestrzenny to bardzo efektowna część pokazu. Pozwala widzowi znaleźć się w samym centrum akcji dostarczając niezapomnianych wrażeń. Cała przestrzeń miejsca,
w którym pokaz będzie wykonywany wypełni się niesamowitymi efektami, otaczając widza namacalnym kolorowym światłem, oraz specjalnie opracowanymi grafikami.

*Zespół PECTUS powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Skład grupy tworzą bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. W 2012 roku zespół rozpoczął pracę nad wspólnym albumem. W maju 2012 roku ukazał się pierwszy utwór, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie – „Dla Ciebie”.

Pectus dzisiaj – zaprasza słuchaczy w muzyczną podróż, przez kraje i brzmienia, które sam odkrywa. Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szeroko rozumianego bluesa, country, dźwięki szkockich wyżyn. Chwytliwymi melodiami niosą pozytywne przesłanie, że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego  losu.

Grupa ma na koncie szereg przebojów m.in. „Jeden moment”, „Oceany”, „Szkoła marzeń”, „Iluzja” czy też „Barcelona”, która trafiła do ścisłej dziesiątki festiwalu Top Trendy (2012), natomiast z Opola zespół przywiózł dwie Super Jedynki (2013).

2018 rok dał album Pectus „Akustycznie”. Cała płyta została nagrana na tzw. “setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat i tworzy intymny kontakt artystów, ich żywej muzyki z odbiorcą. Gościem specjalnym płyty jest Włodek Pawlik. Album zawiera premierowy utwór pt. „Do góry nogami”.

*Zespół BOYS jest kultowym zespołem nurtu disco-polo. Ich historia nierozerwalnie związana jest z jednym z założycieli – Marcinem Millerem. Pochodzący z miejscowości Prostki koło Ełku muzyk, założył zespół wiosną 1991 roku wraz z kolegą. Obecnie trzon grupy Boys stanowi Marcin Miller, a na scenie towarzyszy mu kilku stałych tancerzy.

Geneza zespołu BOYS to książkowy przykład, jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom rynku muzycznego początku lat 90-tych. Jak sami mówią cel był prosty i przejrzysty: „gramy dla ludzi…”.

Wylansowali wiele niezapomnianych hitów m.in. „Jesteś szalona”, czy „Wolność”, które zna cała Polska. Grupa nie spoczywa na laurach, cały czas tworzy, a utwory „Najpiękniejsza dziewczyno” i „Moja kochana” stały się absolutnymi  hitami.

*ZOUZY to wyjątkowa formacja kobieca. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu „Roar” podbiła serca widzów VI edycji  The Voice of Poland.

Swoim kobiecym wdziękiem i delikatnym podejściem do muzyki dziewczyny wnoszą na Polską scenę muzyczną ciepło i uśmiech dla każdego słuchacza. Inspiracją dla zespołu były stylowe lata 70 oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego .

Mimo, że Zouzy to nowy projekt muzyczny to panie na dobre zdążyły zagościć w polskich rozgłośniach radiowych. Pierwszym singlem grupy jest utwór zatytułowany „Skrzydła”. Za jego produkcję muzyczną odpowiada znany i ceniony producent TABB, za tekst zaś odpowiada Patrycja Kosiarkiewicz. Warto również wspomnieć utwór „Dzięki za wszystko” (2019), który jest głównym motywem serialu „Zakochani po uszy” i ma już kilka mln wyświetleń na kanale YouTube.

*Clödie to rockowa formacja na czele, której stoi obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem Klaudia “Clödie” Trzepizur wokalistka i frontmenka oraz lider zespołu, kompozytor, producent muzyczny Olaf Olszewski. Wokalistka zespołu to min. uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland, która podczas pierwszego występu w pro-gramie zaśpiewała piosenkę “It’s a Heartache” – Bonnie Tyler.

Początek popularności zespołu to Singiel „GO!” – entuzjastycznie przyjęta przez fanów propozycja zgłoszona do Krajowych Eliminacji Konkursu Euro-wizji w 2018r. Zespół w ostatnim czasie zasłynął ze swojej akustycznej wersji coveru Zombie – The Creanberries, który opublikowany został w lipcu 2018r., a dzisiaj ma już ponad 10 mln odsłon na YT i tysiące pochlebnych komentarzy z całego świata.

W styczniu br. światło dziennie ujrzał najnowszy singiel „Devil in disguise”. Jesteśmy pewni, że Klaudia swoją charakterystyczną barwą głosu, charyzmą i pozytywną energią porwie publiczność w Kobylanach!

*Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął nowatorskim podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku ukazał się pierwszy album „Wideoteka”. Singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce.

2007 rok to kolejny singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych.

28 lutego 2018 odbyła się premiera utworu „Zanim wszystko stracę”. Był to news dnia większości portali muzycznych (rmf, radiozet, eska, 4funtv, interia, onet, itp.). Teledysk na YouTube obejrzano blisko 2,5 mln razy.

Festiwal Kultura bez Granic 2019 - nasz patronat

Informacja dla zmotoryzowanych

Informujemy, że parking dla widzów Festiwalu znajduje się przy budynku Urzędu Gminy Terespol. Osoby jadące z kierunku Białej Podlaskiej prosimy o zjazd w lewo w kierunku ulicy Zielone Wzgórza.

Natomiast osoby jadące z kierunku Terespola prosimy o zjazd na drogę powiatową w kierunku Koroszczyna, a następnie kierowanie się w stronę budynku Urzędu Gminy Terespol. Parking będzie oznaczony taśmą z wydzielonymi miejscami do parkowania.

 

Informacja dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy karty wjazdu na parking techniczny znajdujący się w odległości około 50m od sceny.

Karty wjazdu do odbioru w biurze Gminnego Centrum Kultury w terminie 17-26 czerwca 2019r. w godzinach od 7.30 do 15.30 za okazaniem dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności.

Program Festiwalu:

17.00 – KAROLINKA – Polonijny Zespół Pieśni i Tańca z Brześcia

18.00 – ZOUZY – popowa formacja kobieca

19.00 – BOYS – gwiazdu disco polo

20.00 – HARD GOCK – zespół rockowy – GCK Kobylany

20.30 – Gwiazda wieczoru: zespół PECTUS

21.50 – CLODIE – zespół rockowy

22.50 – Widowisko multimedialne “Wolność jest w nas!”

23.10 – JEDEN OSIEM L – grupa hip-hopowa

24.00 – dyskoteka: DJ Fantomasz

Szczegóły

Początek

29 czerwca 2019 17:00 - 17:00

Zakończenie

00:00

Kategoria wydarzenia

Koncert

Tagi

boys, CLODIE, festiwal, hard gock, jeden osiem l, karolinka, kultura pogranicza, pectus, ZOUZY

Powered by Yendif Technologies

Polub nas i obserwuj:
Mariusz Szepard
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.