Bialskopodlaskie Święto Miodu

I Bialskopodlaskie Święto Miodu jest imprezą, której główną rolą jest promowanie produktów pszczelich prosto z pasieki od lokalnych pszczelarzy. Ponadto przedstawienie pszczoły miodnej w środowisku, zwrócenie uwagi, jakim zagrożeniem dla pszczół są używane przez rolników nieodpowiednie środki chemiczne w nieodpowiednim czasie.

Chcemy, aby jak największa ilość ludzi poznała smak miodów prosto z ula!

Od kilku lat Związek Pszczelarzy “Podlasie” Koło “Południe” wystawiało swoje stoisko promocyjne podczas Festiwalu “Kultura bez Granic” w Kobylanach. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Uczestnicy festiwalu mieli okazję spróbować naturalnego miodu pszczelego od lokalnego pszczelarza, a na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami o tematyce pszczelarskiej.

Z inicjatywy  Pani Doroty Szelest – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach i Pana Jan Chuda – Prezesa Związku Pszczelarzy Koło “Południe”, zrodził się pomysł zorganizowania imprezy poświęconej wyłącznie naszej działalności. Przekonaliśmy Zarząd Związku i tak właśnie powstało Bialskopodlaskie Święto Miodu.

Pełne atrakcji i niespodzianek I Bialskopodlaskie Święto Miodu odbędzie się już 18 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30 oficjalnym otwarciem I Bialskopodlaskiego Święta Miodu.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze m.in. „Na swojską nutę” z Zahorowa, „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego, czy też „Macierz” z Ortela Królewskiego. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna”. Grupa prezentuje tradycyjne utwory starej Warszawy, czy Lwowa. Obecnie tworzą nowy materiał muzyczny. Są laureatem wielu festiwali regionalnych i ogólnopolskich.

Oprócz występów organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Dla najmłodszych będą czekać darmowe dmuchańce. Uczestnicy imprezy będą mogli posmakować różnego rodzaju miodów, oraz produktów pszczelarskich. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Terespol przygotują specjalnie na tę okazję potrawy regionalne z wykorzystaniem miodu. Natomiast Związek Pszczelarzy przygotuje konkursy i zabawy o tematyce pszczelarskiej tak dla dzieci, jak i dorosłych.

Bialskopodlaskie Święto Miodu

Szczegóły

Początek

18 sierpnia 2019 12:30 - 12:30

Zakończenie

17:00

Kategoria wydarzenia

Impreza plenerowa

Tagi

miód, święto

Powered by Yendif Technologies

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.