Walka z hazardem

Kafejka internetowa prowadziła gry hazardowe

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz pieniądze w lokalu, który działał na terenie miasta jako „kafejka internetowa”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w rzeczywistości prowadzono tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Wczoraj bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że funkcjonujący jako „kafejka internetowa” lokal w rzeczywistości prowadzi gry hazardowe.  Gry odbywano za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Czynności na miejscu wykonywano przy udziale biegłego sądowego.

Mundurowi potwierdzili w jaki sposób dochodzi do “nielegalnego procederu”. Zabezpieczyli pięć jednostek centralnych komputerów, telefon oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Foto: Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.