policja biała podlaska
Kronika policyjna Terespol Z Białej Podlaskiej

Jeździli bez “prawka”

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców powiatu, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu. Rekordzistą okazał się 60-latek z gminy Rokitno, który siedział za kierownicą Opla, pomimo 5 aktywnych zakazów. Drugi z mężczyzn dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz za swe czyny odpowiedzą przed sądem. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Również w miniony weekend patrolowali teren powiatu, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Niestety nadal nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.

O godz. 11:00 na ul. Aleja Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Opla. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za kierownicą samochodu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Mundurowi szybko ustalili, że „ciężka noga” kierowcy to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonych przez sąd pięciu aktywnych zakazów do kierowanie pojazdami. Dodatkowo kierował autem nie dopuszczonym do ruchu.

Piętnaście minut później w miejscowości Terespol, na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 24-latek także posiadał zakaz kierowania pojazdami.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.