Jedna z opon jest zużyta do tego stopnia, że widoczny był już kord opony

Jedna z opon jest zużyta do tego stopnia, że widoczny był już kord opony

Podzielcie się informacją

Wynik kontroli stanu ogumienia naczepy źle świadczy o przewoźniku. Skrajnie zużyta opona to zagrożenie bezpieczeństwa kierowcy, ale też innych użytkowników dróg. Teraz przewoźnik może stracić licencję.

W piątek (5 bm.) w Worońcu, podczas rutynowej kontroli ciągnika siodłowego z naczepą należącego do polskiego przewoźnika, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie stwierdzili m.in., że jedna z opon jest zużyta do tego stopnia, że widoczny już był kord opony. Nie jest to przejaw awarii opony, a zdecydowany dowód na brak minimalnego nawet nadzoru przedsiębiorcy nad stanem technicznym użytkowanych pojazdów. Dodatkowo ujawniono uszkodzone światło cofania.

W konsekwencji zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy, a wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Skutkiem tych działań, oprócz kary pieniężnej, może być również cofnięcie licencji uprawniającej do wykonywania transportu drogowego.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.