policja biała podlaska

Jechał na zakazie i „podwójnym gazie”. Tego dnia opuścił zakład karny

Podzielcie się informacją

Noc w policyjnym areszcie spędził 43-letni mieszkaniec Terespola. Mężczyzna zatrzymany został po zgłoszeniu dotyczącym kierowania w stanie nietrzeźwości. W chwili zdarzenia miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu, a na koncie 4 zakazy kierowania pojazdami. Dodatkowo fiat którym podróżował nie posiadał przeglądu technicznego. 43-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wczoraj około godziny 16.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny podróżującego bez uprawnień i prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol Policji. Na ulicy Akacjowej w Terespolu mundurowi zauważyli wskazanego w zgłoszeniu fiata. Był tam również obecny zgłaszający.

Wówczas potwierdziły się przypuszczenia przekazane funkcjonariuszom. Mężczyzną podejrzewanym o kierowanie samochodem „na podwójnym gazie” okazał się 43-letni mieszkaniec Terespola. Policjanci od razu wyczuli od niego woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi szybko ustalili, że na koncie mężczyzny figurują 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym 3 dożywotnie. Dodatkowo auto, którym podróżował nie posiadało badań technicznych.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Tego dnia 43-latek opuścił zakład karny i zakupił auto, którym podróżował. Zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowiadał będzie również za groźby karalne wypowiadane między innymi wobec zgłaszającego. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

W przypadku osób kierujących pojazdem „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.