policja biała podlaska
Kodeń Wypadki drogowe

Jechał motorowerem z 3 promilami

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 62-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna jadąc motorowerem stracił panowanie nad pojazdem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednośladu zasnął podczas jazdy. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 15:30 policjanci z komisariatu w Terespolu powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym z udziałem motoroweru. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dobromyśl, a stróżów prawa powiadomili strażacy, którzy zauważyli mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący motorowerem 62-letni mieszkaniec gm. Kodeń, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i wywrócił motorower. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo jednoślad, którym się poruszał, nie posiadał badania technicznego

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że w trakcie jazdy po prostu zasnął za kierownicą. Mężczyzna podróżował bez hełmu ochronnego. W wyniku upadku doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

62-latek odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.