policja biała podlaska

Jechał krajową dwójką na światłach awaryjnych i całą szerokością jezdni

Idźcie i siejcie ;)

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 50-letniego kierowcę audi. Mężczyzna jechał krajową dwójką na światłach awaryjnych i całą szerokością jezdni. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Kierowcy grozi teraz kara oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. Nie uniknie też konsekwencji finansowych w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Wczoraj po godzinie 19.00 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji innego uczestnika ruchu wynikało, że kierujący audi jedzie „na światłach awaryjnych od lewej do prawej”. Do zdarzenia doszło na krajowej dwójce, jednak po chwili auto skręciło, jadąc w stronę centrum Międzyrzeca Podlaskiego.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Na ulicy Brzeskiej patrol zatrzymał odpowiadające opisowi auto. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Potwierdziły się wówczas przypuszczenia zgłaszającego, gdyż podróżujący osobówką mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Amator jazdy na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Przypominamy, że Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.