policja biała podlaska

Jechał bez uprawień

Podzielcie się informacją

Za kierowanie bez uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak ustalili mundurowi, kierowca osobowej skody stracił uprawnienia w ubiegłym miesiącu za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem wpadł, gdy przekroczył dozwoloną prędkość o 30/h. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej. Około godziny 19.30 policjanci bialskiej drogówki pełniący służbę na terenie miasta zauważyli auto, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało, że kierowca osobowej skody jechał o 30 km/h więcej niż ta dozwolona.

Po zatrzymaniu auta okazało się, że za kierownicą siedzi 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci szybko ustalili, że popełnione wykroczenie nie jest jedynym przewinieniem na jego koncie. 27-latek podróżował też nie posiadając uprawnień do kierowania. Zostały mu ona zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Do tego zdarzenia doszło na początku grudnia ubiegłego roku.

Teraz za swe czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.