"Jaskinia hazardu" zlikwidowana
Izba Administracji Skarbowej Z Białej Podlaskiej

“Jaskinia hazardu” zlikwidowana

Wspólne działania funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zakończyły się likwidacją punktu gier.

6 kwietnia br. na terenie Białej Podlaskiej mundurowi prowadzili wspólne działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem. Kontrolę przeprowadzono m.in. w jednym z lokali w centrum miasta. Funkcjonariusze na miejscu zastali sześć komputerów. Jak się okazało, nie były to zwyczajne komputery. Przeprowadzone czynności ujawniły, że obsługa lokalu ma możliwość zdalnego uruchamiania na nich nielegalnych stron internetowych symulujących klasyczne automaty do gier.  W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli też gotówkę służącą do wypłaty ewentualnych wygranych w kwocie 3 tys. zł. Jak wynika z przeprowadzanych eksperymentów i zeznań uczestników gier w tego typu punktach gracz może jednorazowo stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Osoby zajmujące się urządzaniem lokali z nielegalnym hazardem coraz częściej kamuflują nielegalną działalność pod szyldami, np. kafejek internetowych. Funkcjonariusze coraz częściej mają utrudnione zadanie, gdyż nie mają do czynienia z klasycznymi automatami do gier hazardowych tylko właśnie z jednostkami komputerowymi sterowanymi bezprzewodowo. Ma to na celu utrudnienie kontroli i zatarcie śladów prowadzonej działalności.
"Jaskinia hazardu" zlikwidowana

Źródło: Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.