Jarzębina z Zabłocia wśród najlepszych zespołów ludowych w Polsce
Aktualności z powiatu Kodeń Kultura

Jarzębina z Zabłocia wśród najlepszych zespołów ludowych w Polsce

Jarzębina z Zabłocia wśród najlepszych zespołów ludowych w Polsce. W dniach 23 – 25 czerwca 2017 roku odbył się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. W tej najbardziej prestiżowej imprezie gromadzącej miłośników folkloru i muzyki tradycyjnej uczestniczył Zespół Śpiewaczy Jarzębina z Zabłocia ( gm. Kodeń ).

Podczas tegorocznego festiwalu wystąpiło 18 kapel, 32 zespołów śpiewaczych, 14 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor – kontynuacja oraz 22 grupy w konkursie „Duży – Mały”.

Komisja konkursowa oceniając dobór repertuaru, regionalny styl oraz poziom artystyczny wykonania,  przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Wśród nagrodzonych zespołów znalazł się reprezentujący powiat bialski i województwo lubelskie Zespół Śpiewaczy Jarzębina z Zabłocia, zdobywając I nagrodę i tytuł Laureata Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Droga do tego sukcesu prowadziła przez eliminacje powiatowe w Drelowie (21 maja 2017) oraz Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej
(28 maja 2017 ).

Cieszymy się z coraz to większych sukcesów Zespołu Jarzębina. Dziękujemy za tak piękne reprezentowanie Podlasia na ogólnopolskim forum, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: koden.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.