pijana matka biała podlaska

Jadąc ulicą zauważył leżącą obok wózka kobietę

Idźcie i siejcie ;)

„Kobieta z dzieckiem w wózku przewróciła się, chyba jest pijana”. Taką informację otrzymał wczoraj wieczorem dyżurny bialskiej komendy.  Kobieta miała w organizmie 2,3 promila alkoholu, a razem z nią przebywało dwoje dzieci. Trafiły one pod opiekę członka rodziny. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnej 44-latki zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 20:00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej znajduje się kobieta, która prawdopodobnie jest pijana i w takim stanie opiekuje się małym dzieckiem. Ze zgłoszenia wynikało, że poza maluchem, z matką przebywa też starsza dziewczynka.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że jest to 44-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Badanie wykazało, że „opiekowała się” 2 letnim synkiem oraz 11-letnią córką mając w organizmie 2,3 promila alkoholu.

W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że mężczyzna jadąc ulicą zauważył leżącą obok wózka kobietę. Wówczas postanowił zgłosić sprawę dzwoniąc na numer alarmowy. Dzieci trafiły pod opiekę członka rodziny, natomiast sprawę nieodpowiedzialnego zachowania kobiety oraz kwestię właściwego sprawowania opieki na małoletnimi zbada sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.