Iza z rekordem życiowym na 5 km (1)
Sport

Iza z rekordem życiowym na 5 km

29 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się 19. Memoriał Edwarda Listosa połączony z Międzynarodowym Mityngiem Wojskowym. Na starcie pojawili się najlepsi polscy zawodnicy tacy jak Piotr Małachowski, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic, wśród startujących, była również Izabela Trzaskalska. Kibice mieli okazję zobaczyć wiele świetnych wyników!

Paulina Guba posłała kulę na odległość 18.35 metrów. Jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie i tym samym wypełnienie minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze. Jakub Szyszkowski pchnął 20.92 m i wypełnieniem minimum PZLA na Mistrzostwa Świata.

Ciekawie było w biegu kobiet na 3000 metrów z przeszkodami. Zwyciężczynią biegu została Patrycja Kapała, która w swoim pierwszym starcie w tym sezonie na tym dystansie uzyskała rekord życiowy: 10:05,64 minut. Jest to także minimum na Mistrzostwa Europy U23, które w lipcu odbędą się w  Szwecji. Jako druga metę przekroczyła jej klubowa koleżanka Wiktoria Klębowska, która czasem 10:20,02 także pobiła swój rekord życiowy w pierwszym starcie tego sezonu. Wynik ten daje jej przepustkę na Mistrzostwa Europy U20, które odbędą się w sierpniu w Szwecji.

Cieszy niezwykle fakt, że w gronie rekordzistów zapisała się też Iza Trzaskalska. Wystartowała tym razem na dystansie 5000 m. Do mety dobiegła w świetnym czasie: 16:02,28 bijąc przy tym rekord życiowy. Gratulacje! Druga na mecie, Anna Gosk również z rekordem życiowym: 16:11,26. Trzecia dobiegła Angelika Mach (16:56,54).

Foto: Mieszko Wiktorski

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.