Iza wygrała w Lubinie
Sport

Iza wygrała w Lubinie

Iza najlepsza w Lubinie. Przy wspaniałej pogodzie, 14 października w Lubinie już po raz 33 odbył się Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Blisko 1,4 tysiąca osób wystartowało w biegu na 10 km  zdominowanym przez zawodników z Ukrainy, których w czołowej dziesiątce było aż pięciu.

Barbórkowy Bieg o “Lampkę Górniczą” jest imprezą sportową z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy. Tegoroczna, 33. edycja biegu ściągnęła do Lubina czołówkę polskich biegaczy. Na starcie stanęło blisko 1 400 zawodników, którzy o godzinie 11:00 ruszyli na trasę prowadzącą ulicami Lubina.

Wśród mężczyzn jako pierwszy na mecie z czasem 29:40 zameldował się Ukrainiec, Mykola Nizhnyk. Tuż za nim wbiegł Adam Nowicki. Trzeci zawodnik niedawnego 40. PZU Maratonu Warszawskiego uzyskał czas 29:49. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Bohdan-Ivan Horodyskyi z Ukrainy, na mecie osiągając wynik 30:10.

Wśród kobiet najszybciej dystans 10 kilometrów pokonała Izabela Trzaskalska, której wynik na mecie to 32:47. Drugą zawodniczką Barbórkowego Biegu o Lampkę Górniczą została Iryna Somava z Białorusi (34:00), która na mecie o cztery sekundy wyprzedziła Aleksandrę Lisowską.

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.