Iza najlepsza i z rekordem
Sport Terespol

Iza najlepsza i z rekordem!

Bieg Chomiczówki jest pierwszym zimowym biegiem roku w Warszawie i jednym z najstarszych polskich biegów odbywającym się od 1984 r.  W ramach imprezy odbyły się dwa biegi: Bieg o Puchar Bielan i Bieg Chomiczówki.

14. Bieg o Puchar Bielan odbył się na trasie 5 kilometrów. Wśród mężczyzn po raz szósty z wygrał Arkadiusz Gardzielewski, z czasem 14:37 min. To nowy rekord trasy. Wśród kobiet najlepsza była Mariola Ślusarczyk: 17:24. Na starcie 36. Biegu Chomiczówki, na dystansie 15 km stanęła niemal cała krajowa czołówka. „To mogły być mistrzostwa Polski”– powiedziała Izabela Trzaskalska. Pogada dopisała, było chłodno, ok. minus 6 stopni, ale nie trzeba było odśnieżać ulic i skuwać lodu (tak było w minionych latach). Finisz mężczyzn był dramatyczny i dostarczył emocji. Robert Głowala samotnie zmierzał po trzecią wygraną z rzędu. Unosił już ręce do góry, cieszył się, by po chwili „w bramie” paść na ziemię, trzymając się za brzuch. Szarfę przerwał biegnący za nim Ukrainiec Andrzej Starzyński. Ponieważ jednak taśma trzymana była kilka metrów za punktem pomiaru czasu, bieg wygrał zawodnik Wilgi Garwolin z czasem 46:26. Wśród kobiet od początku wysokie tempo narzuciła Izabela Trzaskalska. Pokonała czołówkę kraju: Aleksandrę Lisowską, Dominikę Stelmach i Ewę Jagielską. Reprezentująca świeżo powstały Klub Biegowy Szuracz Terespol wygrała z rezultatem 51:31 bijąc własny rekord imprezy! (51:58). Trzeba podkreślić, że to już czwarta wygrana Izy na tym dystansie (2014, 2015, 2016).

„Biegło mi się bardzo dobrze, choć lekko nie było. Zaczęłam może trochę za mocno i praktycznie cały czas biegłam sama. Czuć było wiatr i zimno. Najgorsze były „agrafki”, bo tam najwięcej traciłam. Jestem jednak zadowolona, bo to bardzo dobry wynik jak na styczeń” – stwierdziła Izabela.

Jak  trudne były to biegi, niech świadczy fakt, że na dystansie 5 km wystartowało 1017 osób, a ukończyło 895. Na dystansie 15 km wystartowało 1400, a ukończyło 1334. Tym większy szacun i gratulacje Izie!

Foto: Iza Trzaskalska

 

klinika witaminowa biała podlaska
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.