Iza na piątkę

Iza na piątkę!

Podzielcie się informacją

Zawody „Niepodległa Piątka”, o randze Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na dystansie 5 kilometrów zostały rozegrane 7 listopada 2021 roku w Warszawie.  Poprzez wydarzenie organizatorzy nawiązali do 103 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Startujący i organizatorzy na sportowo celebrowali to wydarzenie.

Trasa biegu znajdowała się na koronie PGE Narodowego. Zawody rozegrano na pętli w kształcie elipsy o długości 1,15km. Odbyło się 7 tur biegu, a oprócz zawodowców wystartowało ponad tysiąc biegaczy amatorów. W ramach zawodów zostały rozegrane otwarte Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn na dystansie 5km.

Niesamowita atmosfera wydarzenia, bardzo szybka, atestowana trasa, najlepsi Polscy biegacze długodystansowi na starcie, wszystko to miało sprzyjać osiąganiu rekordów życiowych. Niestety, zimno, a przede wszystkim silny wiatr „wywiał” szanse na bardzo dobre rezultaty, a do mety dotarło „tylko” 815 osób.

Wśród mężczyzn zwyciężył Patryk Kozłowski (14,15), przed Kamilem Karbowiakiem (14,21) i Adamem Głogowskim (14,26). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Izabela Paszkiewicz, która prowadziła od startu do mety! Wygrała (16,11) oraz zdobyła złoty medal mistrzostw. Druga na mecie zameldowała się Monika Jackiewicz (16,16), a trzecia Sabina Jarząbek (16,18). To kolejny start Izy, który potwierdza jej niesamowitą, życiowa formę w tym sezonie. Śmiało można powiedzieć, dosłownie i w przenośni: na Narodowym, Iza na Piątkę! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane starty!

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.