Inauguracja Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach

Inauguracja Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach

Podzielcie się informacją

W minioną niedzielę (09.09) w Koszołach miało miejsce wielkie wydarzenie. Festiwalem Radości Życia zainaugurowała działalność Szkoła Relacji i Edukacji Regionalnej prowadzona przez Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka”.

Otwarcie nowej starej szkoły w Koszołach nie mogło się odbyć bez nieodzownego elementu takich uroczystości a mianowicie przecięcia wstęgi oraz powitania przybyłych gości chlebem i solą, po czym wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły. Członkowie Stowarzyszenia wykonali ogrom pracy, szkole została przywrócona dawna świetność (nie wiem, a może nawet prześcignęli pierwowzór). Sale gotowe do nauki, plac zabaw, teren rekreacyjny boiska, cacane. Szkoła niewielka ale z charakterem i charyzmą i jedno jest pewne: gdyby istniał prezydent Koszoł to na pewno nie miałby problemów z planem zajęć. Ale wróćmy do uroczystości.

Po zwiedzaniu budynku szkoły goście udali się na przyszkolne tereny rekreacyjne gdzie odbyły się koncerty chóru i scholi z Łomaz i Białej Podlaskiej. Po koncertach była już zabawa na całego wspólnie z animatorami ze szkoły oraz wolontariuszami z „Caritas”. Organizatorzy przygotowali również pyszny bigosik, pierogi, leczo, przekąski, ciasta, cuda wianki. Można było także upiec kiełbaski na ognisku. Dużo emocji wzbudziły zawody w noszeniu żony oraz wożeniu męża w taczce. A na koniec zaśpiewał wszystkim zespół „Luteńka”.

Przed otwarciem szkoły odbyła się uroczystość poświęcenia nowego krzyża na cmentarzu unickim znajdującym się tuż obok terenów szkoły (podziękowania dla przewodniczki Justyny).

Sama szkoła wymaga jeszcze wiele wkładu pracy i jak się można domyślać pieniędzy. W najbliższej przyszłości planowana jest wymiana dachu. Przy takim nastawieniu i zespole wszystkie plany na pewno zostaną zrealizowane. Nie ma to jak być pozytywnie zakręconym. A póki co zapraszam na fotorelację z imprezy:

« z 3 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.