Igła nie koniecznie w stogu siana
Kronika służb Terespol

Igła nie koniecznie w stogu siana

Igła nie koniecznie w stogu siana. Igły do akupunktury i preparaty medycyny chińskiej znaleźli w bagażu mongolskiego podróżnego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola.

Nielegalne medykamenty i akcesoria medyczne wpadły w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli międzynarodowego pociągu relacji Brześć-Terespol. Prześwietlając urządzeniem RTG podręczne bagaże podróżnych w jednym z nich – należącym do 58-letniego obywatela Mongolii –  funkcjonariusze zauważyli podejrzane przedmioty. Okazało się, że mężczyzna ukrył w rzeczach osobistych 113 zbiorczych opakowań igieł do akupunktury, 25 pudełek z kaniulami dożylnymi, 33 opakowania z azjatyckimi lekami przeciwgrzybicznymi i urologicznymi oraz 25 pudełek zawierających szczepionki do włosów w ampułkach. Poproszony o wyjaśnienia 58-latek twierdził, że wszystko kupił w aptece w Mongolii i wiózł do Polski, gdzie mieszka, wyłącznie do osobistego użytku.

Przeciwko amatorowi medycyny azjatyckiej funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wszczęli postępowanie karne skarbowe, zatrzymując „podręczną” apteczkę wartą ponad 6 tys. zł. Podróżny wpłacił 400 zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

Sprawę prowadzi Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.