Groził pracownikom dwóch placówek handlowych

Groził pracownikom dwóch placówek handlowych

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju oraz zmuszanie do określonego zachowania. Sprawca groził pracownikom dwóch placówek handlowych na terenie Białej Podlaskiej. W jednym przypadku trzymając w ręku nóż, w drugim przedmiotem przypominającym broń. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 22-letni mieszkaniec miasta. Wczoraj bialski sąd wobec niego zastosował tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w miniony poniedziałek na terenie Białej Podlaskiej. Około godziny 12.40 dyżurnego bialskiej komendy powiadomiono o próbie kradzieży w jednym z marketów. Z relacji zgłaszającego pracownika ochrony wynikało, że sprawca chcąc uniknął odpowiedzialności groził mu nożem, po czym zbiegł ze sklepu.

Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych, którzy ustalili,  że mężczyznę ujęto przez pracownika ochrony, w związku z podejrzeniem kradzieży. Zgłaszający dodał, że zwrócił na niego uwagę w związku z wcześniejszymi zdarzeniami. Gdy znajdowali się w pokoju socjalnym „amator cudzego mienia” nagle chwycił nóż grożąc mężczyźnie. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kiedy policjanci wykonywali czynności w związku z tym zgłoszeniem otrzymali informację o rozboju do którego doszło na terenie miasta. W tym przypadku nieznany sprawca wszedł do kwiaciarni żądając od znajdującej się tam pracownicy pieniędzy. Po tym grożąc kobiecie śmiercią odepchnął ją od kasy zabierając gotówkę. Pokrzywdzona dodała, że w chwili zdarzenia sprawca groził jej przedmiotem przypominającym broń.

Policjanci wykonujący czynności w sprawie tych zdarzeń ustalili, personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w obydwu zdarzeniach. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Mężczyzna został zauważony na jednej z ulic przez bialskich patrolowców. Na widok mundurowych 22-latek próbował uciekać. Biegnąc wyrzucał posiadane przy sobie rzeczy, w tym również przedmiot przypominający broń.

Funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli również nóż, który był użyty podczas pierwszego ze zdarzeń. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Wczoraj wobec 22-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.